Aktualności >> Nominacje w plebiscycie "Najlepsza książka na wiosnę"

| | A A


Komentarzy [0]
Wyświetleń: 8474

W oczekiwaniu na pierwsze pąki na drzewach, pierwsze wiosenne kwiaty i promienie rozweselającego słońca możemy umilić sobie czas lekturą.

Plebiscyt Najlepsza książka na wiosnę zapowiada nie tylko nadejście upragnionej wiosny, ale również tytuły, które są w stanie stopić ostatnie lody, ukwiecić nasze dusze i rozkochać serca. Na stronie http://www.ksiazkanawiosne.pl/ czeka na Was bukiet zgłoszonych książek, a wśród internautów oddających swoje głosy zostaną rozlosowane zestawy aż siedmiu nagród książkowych.

Z pierwszym promieniem słońca nadszedł moment na wyłonienie wśród zgłoszonych książek te, których tytuły pretendować będą do miana Najlepszej książki na wiosnę w plebiscycie i konkursie zorganizowanym przez firmę W&W. Patronat nad konkursem objęli: księgarnia internetowa Gandalf, portal DlaStudenta.pl, Polski Związek Bibliotek, serwis MiastoDzieci.pl, redakcja magazynu kryminalno-fantastycznego QFant, serwisy DuzeKa.pl, Granice.pl, Przykominku.com, Obliczakultury.pl, Salonkulturalny.pl, Bookznami.pl, Czytadełko.com.pl, Unreal-fantasy.pl oraz portal kobiet dlaLejdis.pl, Radio PRYZMAT i Radio Niepokalanów.


Co kto lubi, czyli kategorie konkursowe

Historie niezupełnie ziemskiego pochodzenia i wizje przyszłości, czyli fantasy, mrożące krew w żyłach kryminały, książki sensacyjne i thrillery, bajecznie kolorowe książki dla dzieci, dla młodzieży oraz książki dla rodziców i książki do słuchania. Powieści obyczajowe i romanse przekonujące nas, jak wzruszające, czasami smutne, a czasami niosące radość historie niesie los, perły z lamusa oraz proza polska i obca – pomiędzy poszczególnymi tytułami w tych kategoriach wciąż trwa walka w plebiscycie "Najlepsza książka na wiosnę.

Z jakimi nominowanymi tytułami przywitamy wiosnę?


Fantasy, science-fiction

W tej kategorii wciąż na placu boju jest gorąca, mocna seria o wartkiej akcji i zakazanej miłości, która przeciwstawi się przeznaczeniu, czyli Cień nocy Cremer Andrei. Równie mrocznie zapowiada się Wicked. Życie i czasy złej czarownicy z Zachodu Gregory`ego Maguire, a Jedenaście pazurów pokażą nam m.in. Andrzej Sapkowski, Jaga Rydzewska, Łukasz Orbitowski, Mirosława Sędzikowska.


Kryminał, sensacja, thriller, czyli taki zbrodniarz straszny, jak go malują (nawet wiosną)

Tu wciąż uwodzi nas Rebecca James i jej Piękna ZŁAlicja, prześladuje Jennifer Lee Carrell książką Wciąż mnie prześladują, zmrozi Alex Kava i Kolekcjoner, niedaleko byłej granicy z NRD wywiezie Detektyw i panny Magdaleny Lewańskiej, do roku 1482 przeniesie Tajemnica świętego Wormiusa Jarosława Klonowskiego, natomiast wraz z Romanem Gromskim rozpoczniemy przygodę jego życia (Zaplątane anioły Ryszarda Hopa).


Książki dla dzieci czyli wiosenna wyprawa maluchów w świat książki

Wiosenne przeziębienie uleczą Krótkie bajeczki dla chorej córeczki Moniki Joanny Litwin, a seria Beaty Naklickiej (Wiewiórka Prymulka poznaje kształty, (Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa, Wiewiórka Prymulka poznaje wielkości, Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory, Wiewiórka Prymulka poznaje kolory) przekona dzieci, jak pasjonującą zabawą może być nauka. Milusińskich (nie tylko wiosną) rozbawi piesek, podekscytowany przenosinami do nowego domu (Figa tęskni za domem Holly Web), rozczuli maleńka, wychudzona kicia (Mgiełka, porzucona kotka Holly Web), a podstaw języka angielskiego nauczy dzieci Paulina Kielan (Angielski. Słówka znajdziecie... w alfabecie!).


Książki (nie) tylko dla młodzieży

W tej kategorii o tytuł Najlepszej książki na wiosnę walczą nominowane tytuły: Gdzie indziej Gabrielle Zevin, czyli nostalgiczna powieść o śmierci i nowym początku, Enquo Ligii Huber, Czarny młyn Marcina Szczygielskiego, Złamane serca Pameli Wells oraz Dwie połówki pomidora Idy Pierelotkin.


Rodzice też czytają, kiedy wolne chwile mają

A co czytają i nominują? Oczywiście, refleksyjną Chatę Williama P. Younga, odpowiednią na nadchodzącą porę roku książkę Wiosna. Żyj w zgodzie z porami roku Ewy Grupińskiej oraz poradnik zdradzający tajniki niezwykle pięknego i odpowiedzialnego zawodu (Zawód: TATA Krzysztofa Pilcha).


Perły z lamusa

O wiosenną obecność w naszych domach powalczą nominowane w tej kategorii tytuły: Edvard Grieg. Życie - Fascynacje - Dramaty Bernarda Piotrowskiego, Ziemianie wobec wojny Marcina Chorązki oraz Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze Dietera Maiera.


Coś dla serca, czyli powieści obyczajowe i romanse

Do Francji na Lunch w Paryżu zabierze nas Elizabeth Bard, Aleją bzów powędrujemy z Aleksandrą Tyl, a wraz z Elżbietą Młynarczyk przeczytamy opowieść o utracie złudzeń i miłości, która umiera wraz z marzeniami (Horyzont).


Proza obca i polska

Nominowany Chang-Rae Lee przeniesie nas w czasy wojny koreańskiej i na jej tle nakreśli losy swoistego trójkąta wzajemnie zafascynowanych sobą ludzi (Kiedy ulegnę). Wstrząśnie czytelnikiem Mario Vargas Llosa i jego Wyzwanie. Szczeniaki, natomiast o dniach na haju opowie osiemnastoletni Ben van Deventer, który po latach zażywania narkotyków popada w psychozę i trafia do kliniki odwykowej (Dni trawy Philipa Huffa).

Proza polska, odziana w wiosenne nominacje, to: Mariola, moje krople Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, Dłoń Michała Dąbrowskiego oraz Ściana Pawła Daniela Zalewskiego.


Już 29 marca poznamy laureatów głosowania na Najlepszą książkę na wiosnę – edycja 2011, na tymczasem zapraszamy na stronę konkursową www.ksiazkanawiosne.pl, by zawalczyć o swoje typy. Wśród osób oddających głosy na ulubione książki zostaną rozlosowane nagrody!

Przypominamy, że na Wasze głosy czekają również książki pretendujące do tytułu Najlepszej książki katolickiej (www.ksiazkakatolicka.pl).

Unreal Fantasy patronuje!
Unreal Fantasy - Serwis Fantastyka: Gry RPG, cRPG, Twórczość

Autor: Nivo, 2011-03-21 22:42:44

Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: książka, na, wiosnę, patronat

Podobne newsy:

» "Najlepsza książka na wiosnę" wybrana!
89%
» Rusza wielki plebiscyt "Najlepsza książka na ...
89%
» Krakowski finał "Najlepszej książki na ...
75%
» Ruszył plebiscyt „Najlepsza książka na ...
44%
» ZSzeF - informacje
33%
 
Podobne artykuły:

» Dla każdego, kto to czyta - Kontrrewolucja żyje!
29%
» Egzekucja - Przyszłośc wyimaginowana!
29%
» Porytkon 3 i 1/2 - relacja
29%
» Falkon 2011 - relacja
29%
» Proteza - zwycięzca "Przyszłości ...
29%


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

SekcjeGłówne Menu


Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.085 sek