Aktualności >> Rusza wielki plebiscyt "Najlepsza książka na wiosnę"

| | A A


Komentarzy [0]
Wyświetleń: 9672

Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty, wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty – śpiewał Marek Grechuta, ciesząc się z pierwszych promieni wiosennego słońca. Natomiast my, zwiastując nadejście pierwszych kwiatów i cieplejszych dni, wybieramy książki, które roztopią nawet największe śniegi i pozwolą uniknąć roztopów.

Plebiscyt Najlepsza książka na wiosnę jest niczym pierwsza jaskółka zapowiadająca wiosnę, najlepsze lekarstwo na zimno, różowe okulary na szarość dnia codziennego i interwencja w sprawie opóźnienia pociągu z tak wyczekiwanym pasażerem, jakim jest WIOSNA! Na stronie http://www.ksiazkanawiosne.pl/ czeka na Was bukiet przebiśniegów, czyli zgłoszonych książek, a wśród internautów oddających swoje głosy zostaną rozlosowane zestawy aż siedmiu książek.

Z pierwszym promieniem słońca 50 tytułów staje do boju, w którym nagrodą jest miano Najlepszej książki na wiosnę w plebiscycie i konkursie zorganizowanym przez firmę W&W. Patronat nad konkursem objęli: księgarnia internetowa Gandalf.com.pl, portal DlaStudenta.pl, Polski Związek Bibliotek, serwis MiastoDzieci.pl, redakcja magazynu kryminalno-fantastycznego QFant, serwisy DuzeKa.pl, Granice.pl, Przykominku.com, Obliczakultury.pl, Salonkulturalny.pl, Bookznami.pl, Czytadełko, Unreal-fantasy.pl oraz portal kobiet dlaLejdis.pl, Radio PRYZMAT i Radio Niepokalanów.


Co kto lubi, czyli kategorie konkursowe

Nieziemskie historie i przepowiednie dotyczące przyszłości, czyli powieści i opowiadania fantasy, mrożące krew w żyłach kryminały, książki sensacyjne i thrillery, bajecznie kolorowe książki dla dzieci, dla młodzieży oraz książki dla rodziców i książki do słuchania. Powieści obyczajowe i romanse, przekonujące nas, jak wzruszające, czasami smutne, a czasami niosące radość historie niesie los, perły z lamusa oraz proza polska i obca – pomiędzy poszczególnymi tytułami w tych kategoriach trwa zacięta walka w plebiscycie "Najlepsza książka na wiosnę.

Z jakimi książkami przywitamy zatem wiosnę?


Fantasy

W tej kategorii czeka na was gorąca, mocna seria o wartkiej akcji i potężnej zakazanej miłości, która przeciwstawi się przeznaczeniu, czyli Cień nocy Andrei Cremer. Mrocznie zrobi się podczas lektury książki Wicked. Życie i czasy złej czarownicy z Zachodu Gregory`ego Maguire, a Jedenaście pazurów pokażą m.in. Andrzej Sapkowski, Jaga Rydzewska, Łukasz Orbitowski czy Mirosława Sędzikowska. Natomiast Śmiertelny bóg Marcina Wełnickiego to opowieść o światach alternatywnych, gatunkowo łącząca w sobie elementy horroru i militarnej sensacji.


Kryminał, sensacja, thriller czyli puzzle strachu i dociekań

Rebecca James uwiedzie nas swoją mroczną, hipnotyzującą powieścią Piękna ZŁAlicja, Clive Cussler i Grant Blackwood zabiorą nas w niebezpieczną wyprawę po legendarny skarb (Złoto spartan), natomiast Jennifer Lee Carrell nastraszy nas książką Wciąż mnie prześladują. W tej kategorii do zgłoszonych tytułów należą również: Kolekcjoner Alexa Kavy, Detektyw i panny Magdaleny Lewańskiej, Tajemnica świętego Wormiusa Jarosława Klonowskiego oraz Zaplątane anioły Ryszarda Hopa.


Książki dla dzieci czyli pierwsza przygoda z bohaterami

Na wiosenne przeziębienia najlepszym lekiem są Krótkie bajeczki dla chorej córeczki Moniki Joanny Litwin, natomiast seria Beaty Naklickiej (Wiewiórka Prymulka poznaje kształty, Wiewiórka Prymulka poznaje przeciwieństwa, Wiewiórka Prymulka poznaje wielkości, Wiewiórka Prymulka poznaje zbiory, Wiewiórka Prymulka poznaje kolory) przekona dzieci, że nauka jest prawdziwą zabawą. Rozbawi naszych milusińskich pewna psina, podekscytowana przenosinami do nowego domu na wieś (Figa tęskni za domem Holly Web), a podstaw języka angielskiego nauczy dzieci Paulina Kielan (Angielski. Słówka znajdziecie... w alfabecie!).


Książki (nie) tylko dla młodzieży

W tej kategorii o tytuł Najlepszej książki na wiosnę walczą Błękitnokrwiści t. 5. Zbłąkany anioł. Krwawe Walentynki Melissy de la Cruz, nostalgiczna powieść o śmierci i nowym początku, czyli Gdzie indziej Gabrielle Zevin, Enquo Ligii Huber, Córki Joanny Philbin, Czarny młyn Marcina Szczygielskiego, Złamane serca Pameli Wells oraz Dwie połówki pomidora Idy Pierelotkin.


W wolnej chwili rodzice czytają

A co czytają? Oczywiście refleksyjną Chatę Williama P. Younga, Miej odwagę kochać Stephena i Alex Kendrix i – niezwykle odpowiednią na tę okazję - książkę Wiosna. Żyj w zgodzie z porami roku Ewy Grupińskiej. Przedstawione propozycje pozwolą także odpowiedzieć na pytanie Co ogłupia nasze dzieci? i zdradzą tajniki niezwykle pięknego i odpowiedzialnego zawodu (Zawód: TATA Krzysztofa Pilcha).


Perły z lamusa

O wiosenną obecność na stolikach powalczą w tej kategorii następujące tytuły: Edvard Grieg. Życie - Fascynacje - Dramaty Bernarda Piotrowskiego, Ziemianie wobec wojny Marcina Chorązki, 96 końców świata. Gdy runął ich świat pod Smoleńskiem Jerzego Andrzejczaka, Alpy. 50 najpiękniejszych tras przez przełęcze Dietera Maiera oraz Pocałunek: czułość i rozkosz Ireneusza Pawlika.


Coś dla serca, czyli powieści obyczajowe, romanse

Do Francji na Lunch w Paryżu zabierze nas Elizabeth Bard, natomiast o tym, że Cuda nigdy nie ustają przekona nas Tim Downs. Aleją bzów powędrujemy z Aleksandrą Tyl, a dzięki Katarzynie Enerlich zauroczy nas kraina jezior (Oplątani Mazurami).


Proza obca i polska

Proza obca to takie tytuły jak: wstrząsające Dziewczynki ze Świata Maskotek Anji Snellman, powieść Kiedy ulegnę Chang-Rae Lee, Wyzwanie. Szczeniaki Mario Vargasa Llosy oraz Dni trawy Philipa Huffa i Elizabeth i jej ogród Elizabeth von Arnim.

Proza polska w wiosennej szacie to: Mariola, moje krople Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, Dłoń Michała Dąbrowskiego, Ściana Pawła Daniela Zalewskiego, Poduszka w różowe słonie Joanny M. Chmielewskiej oraz Kwiaty też zasypiają Anny Lutosławskiej-Jaworskiej.

Głosowanie na Najlepszą książkę na wiosnę edycja 2011 ruszyło 23.02.2011 natomiast już za dwa tygodnie poznamy nominowane tytuły w konkursie i plebiscycie. Zapraszamy na stronę konkursową www.ksiazkanawiosne.pl, a wśród osób oddających głosy, zostaną rozlosowane nagrody książkowe!

Przypominamy, że na wasze głosy czekają również książki pretendujące do tytułu Najlepszej książki roku oraz Najlepszej książki katolickiej.

Unreal Fantasy patronuje!
Unreal Fantasy - Serwis Fantastyka: Gry RPG, cRPG, Twórczość

Autor: Nivo, 2011-02-27 19:58:07

Lubię to
 Lubi to 0 osób
 Kliknij, by dołączyć
Zobacz też
Słowa kluczowe: plebiscyt, książka, na, wiosnę, patronat

Podobne newsy:

» "Najlepsza książka na wiosnę" wybrana!
100%
» Nominacje w plebiscycie "Najlepsza książka na ...
89%
» Krakowski finał "Najlepszej książki na ...
67%
» Ruszył plebiscyt „Najlepsza książka na ...
60%
» Nominowani w plebiscycie "Najlepsze książki ...
50%
 
Podobne artykuły:

» Dla każdego, kto to czyta - Kontrrewolucja żyje!
25%
» Egzekucja - Przyszłośc wyimaginowana!
25%
» Porytkon 3 i 1/2 - relacja
25%
» Falkon 2011 - relacja
25%
» Proteza - zwycięzca "Przyszłości ...
25%


Dodaj komentarz, użytkowniku niezarejestrowany

Imię:
Mail:

Stolica Polski:Twój komentarz został dodany!

Kliknij, aby odświeżyć stronę.
Artykuły

SekcjeGłówne Menu


Polecamy

Patronujemy
Aktywność użytkowników
madda99 zarejestrował się! Witamy!
_bosy skomentował Blood 2: The Chosen - recenzja
_vbn skomentował Mapy Starego Świata
wokthu zarejestrował się! Witamy!
_Azazello Jr skomentował Gdzie diabeł nie mówi dobranoc. "Mistrz i Małgorzata”, Michaił Bułhakow - recenzja
Gabbiszon zarejestrował się! Witamy!
Liskowic zarejestrował się! Witamy!
_Kamila skomentował "Brudnopis", Siergiej Łukjanienko - recenzja

Więcej

0.079 sek